Cercul de Drept procesual penal – noiembrie 2014

“Electa una via”

Ca urmare a Hotararii Guvernului Romaniei din data de 11 noiembrie 2014, prin care s-a stabilit suspendarea cursurilor universitare în zilele de 14 şi 17 noiembrie 2014, va anuntam că sedinta Cercului de Drept procesual penal, „Electa Una Via” a fost reprogramata pentru vineri, 21 noiembrie 2014, cu incepere de la ora 16.00, la Sala senatului.

Vrei sa convingi un judecător/procuror/avocat că argumentele tale juridice trec examenul de plauzibilitate?
Vrei să înveti să vorbești în public, să te exprimi corect, coerent și să îți stăpânești emoțiile inerente?

Atunci te asteptăm la prima întâlnire a cercului științific de Drept procesual penal care va avea loc în data de 14.11.2014, orele 16:00, în Sala Senatului. Veţi învăța cum să redactaţi un material cu teme juridice și cum să îl susţineţi. De asemenea, vom dezbate referatele pe care urmează să le prezentaţi.

Moderatori:
asist. univ. Nadia CANTEMIR-STOICA
asist. univ. Andrei-Lucian PUȘCAȘU
asist. univ. Andrei IUGAN

“Retorica este forța de a convinge, iar datoria retorului este să vorbească în așa fel încât să convingă”
Cicero