Comunicat premii CONSTANT 2014

În perioada 11-12 aprilie 2014 s-a desfășurat cea de-a patra ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară ori străinatate.
În cadrul conferinței a fost prezentă și în acesta an, o delegație compusă din nouă studenți din partea Facultărții de Drept a Universității din Miscolk, Ungaria.
Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1.      Drept
2.      Știinte economice
3.      Știinte sociale și administrative.
Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.
Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2015.
Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Asist.univ.dr.Elena Ștefan
Manager CONSTANT 2014

1. Sectiunea  Drept
1.1. Drept penal

Premiul I
–  Patrik Kiss (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)
– Anca Elena Ion (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
–  Alexandra Mateescu (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
– Ionela Nistor (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
– Teodor Onea (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
– Alina Florentina Neagu (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
– Ina Cristina Ilie (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

1.2.Drept privat
Premiul I
– Maria Ioana Diaconu(Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
– Daniel Carabulea, Theodora Olivia Chiriac (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-II-lea
– Dana Stefana Ghinghes (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)
– Benimin Viorel Branzas (Facultatea de Drept, Universitatea „Nicolae Titulescu”)

Premiul al-III-lea
– Larisa Gabriela Petre, Robert Florin Rosoi(Facultatea de Drept si Stiinte Administrative, Universitatea din Pitesti.
– Edit Sapi (Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)

1.3.Drept public
Premiul I
– Szilagyi Szabocs(Facultatea de Drept, Universitatea din Miskolc)