Comunicat premii CONSTANT 2017

În perioada 7-8 aprilie 2017 s-a desfășurat cea de-a şaptea ediție a Conferinței Studenților, CONSTANT. Ne-am bucurat și de aceasta dată, de participarea studenților de la mai multe universități din țară și străinatate.

În cadrul conferinței a fost prezentă și în acesta an, o delegație compusă din nouă studenți din partea Facultății de Drept a Universității din Miskolc, Ungaria.

Cele trei secțiuni ale conferinței au fost:
1. Drept
2. Economia şi administrarea afacerilor
3. Relaţii internaţionale şi administraţie

Competiția a fost strânsă iar cele mai bune lucrări au fost premiate.

Mulțumim pe aceasta cale tuturor participanților la conferinta și adresăm înca de pe acum invitația de a participa și la următoarea editie a CONSTANT, care se va desfășura în anul 2018.

Premiile detaliate pe domenii și secțiuni le găsiti afișate mai jos.

Vă mulțumim,
Asistent univ. dr. Nicoleta Panait
Manager CONSTANT 2017

1. Sectiunea Drept