Stimati studenti,

DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst/ German Academic Exchange Service) ofera pentru anul academic 2014/2015 peste 100 de burse individuale pentru studenti, absolventi, doctoranzi si cercetatori.
Sunt finantate cursuri de limba si civilizatie germana, programe de masterat, precum si stagii de cercetare in cadrul programelor de doctorat. De asemenea, precizam faptul, ca unele programe permit aplicatii si in limba engleza.
Informatii detaliate referitoare la conditiile de aplicare, actele necesare si cuantumul bursei pot fi vizualizate pe pagina de web: www.daad.ro sau obtinute de la Centrul de informare DAAD.
Centrul de Informare DAAD este situat în str. Buzești nr.61, bl.A6, et.9, ap.59, Bucuresti

Atasat gasiti o imagine sinoptica a celor mai importante burse DAAD. O descriere detaliata a ofertei de burse pentru anul universitar 2014/2015 poate fi vizualizata aici:

Daca sunteti interesati, va rugam sa va grabiti sa aplicati, intrucat termenul limita pentru depunerea dosarului este 15.11.2013.

Mult success!