Programul de Internship organizat de Guvernul Romaniei, editia 2018

Programul de Internship.

Dragi studenți, ne bucurăm să vă informăm că se lansează a șasea ediție a Programului Oficial de Internship al Guvernului României, în perioada 16 iulie – 14 septembrie 2018. Scopul acestui program este de a oferi tinerilor (cu vârsta maximă de 25 de ani) oportunitatea de a participa în programe de internship în cadrul structurilor Guvernului României. Pentru munca depusă veți primi o bursă lunară de 1.000 lei, iar la finalul perioadei de internship veți primi un certificat din partea Guvernului României și, la cerere, o scrisoare de recomandare din partea tutorilor. Dacă sunteți interesați să vă înscrieți, vă rugăm să aveți în vedere faptul că înscrierile pentru cele 200 de locuri disponibile se fac online, la 14 mai 2018, formularul de înscriere fiind disponibil la adresa http://internship.gov.ro/register. Mai multe detalii privind calendarul de organizare și desfășurare a Programului de internship veți găsi în adresa atașată. Vă dorim multă baftă si suntem siguri ca veți reprezenta cu succes Universitatea „Nicolae Titulescu”!