In data de 17 octombrie o delegatie a Universitatii “Nicolae Titulescu” din Bucuresti a participat la reuniunea organizata de Blocul Naţional Sindical – proiect Caravana Carierei intitulata: “Punct de răscruce pentru generația tânără. Cum poate evita România spectrul sumbru al șomajului și sărăciei în rândul tinerilor”.
Delegatia Universitatii „Nicolae Titulescu” a fost compusa din asist.univ.dr.Elena Stefan si Catalin Vlad-presedinte ASUNT.
Problematica dezbatuta  a fost urmatoarea:

– Analize de context și viziuni strategice pe termen mediu și lung privind tinerii.
– Soluții tehnice și principii de colaborare în vederea sprijinirii tinerilor prin acțiuni concertate din partea societății.
– Obstacole, așteptări și oportunități în integrarea socială a tinerei generații.